Sport

Ismet Munishi ka pësuar humbjen e parë në krye të Ballkanit

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Pas tre muajve në stolin e Ballkanit, Ismet Munishi e ka shijuar humbjen e parë.

Tekniku prishtinas nuk kishte pësuar humbje në asnjë ndeshje miqësore para sezonale, ndërsa e ka nisur mjaftë mirë edhe kampionatin.

Në tri takimet e para, Ballkani ka marrë pesë pikë, një fitore dhe dy barazime.

Por u desh të bëhej ndërprerja e kampionatit që Munishi ta pësoj humbjen e parë si trajner i Ballkanit edhe pse ishte vetëm një ndeshje miqësore, shkruan Gazeta Sheshi.

Klubi nga Theranda luajti miqësore me ekipin nga Arabia Saudite, Al Hamriyah Sports Club në Shkup dhe pësoi humbje 2-1.

Golin e vetëm për Ballkanin në këtë sfidë e shënoi sulmuesi anësor Durim Gashi.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv