Sport

Ismet Munishi inkuadroi 40 lojtarë tek Ballkani, nuk do e besoni cili ishte futbollisti me më së shumti paraqitje

Asnjë futbollist i vetëm nuk ka luajtur të gjitha ndeshjet gjatë kohës sa Ismet Munishi ishte trajner i Ballkanit.

Për një sezon e gjysmë sa “Baba” udhëhoqi me Ballkanin ai i dha mundësi talentëve të shumtë të tregonin veten, duke bërë rotacione të ndryshme në formacion dhe duke i dhënë hapsirën e merituar të gjithë futbollistëve, shkruan Gazeta Olle.

Munishi ishte në 51 takime prijës i suharekasëve, teksa lojtari që inkuadroi më së shpeshti në lojë ishte Arbër Potoku me plotë 44 paraqitje.

Pas Potokut në listën e më të pëlqyerëve nga trajneri janë edhe: Edvin Kuç me 43 paraqitje, Blendi Baftiu me 42 dhe Armend Rugji me 41 ndeshje të luajtura.

Në total, 40 futbollistë u përdorën nga Ismet Munishi gjatë kohës sa ai drejtoi Ballkanin.

Postime të ngjajshme
Sport

Bekim Balaj ndëshkohet me karton të kuq vetëm pesë minuta pasi u inkuadrua në derbin austriak

Sport

Limani me një premtim të madh për tifozët e Dritës para ndeshjes me Prishtinën

Sport

Këto janë ndeshjet miqësore që do t’i zhvillojë Prishtina në Turqi

Sport

Këta janë kundërshtarët që Drita do të përballet në ndeshjet miqësore në Turqi