Sport

Ismet Munishi i numëron fitoret me Ballkanin

Skuadra e Ballkanit sot ka shënuar fitore të madhe ndaj Llapit në udhëtim, duke fituar takimin në 3:1, duel ky që i takoi xhiros së katër në Superligën e Kosovës në futboll.

Tashmë skuadra e trajenrit, Ismet Munsihi ka paketuar plotë 10 pikë pas katër xhirove të zhvilluar, dhe ndodhet në vendin e parë në tabelën e Superligës, shkruan IndeksOnline

Ballakni është i ndejkur nga Arbëria që ka tetë pikë e Trepça’89 që katualisht ndodhet në vendin e tretë dhe kap plotë 6 pikë.

Ndërkaq, pak minuata më parë Ismet ” Baba” përmes një psotimi në “Facebook” i numron ndeshjet e fituar dhe kundërshtarve ua bën “ku është problemi”.

“4 ndeshje, 3 jashtë me super skuadra 1 mrena 10 pikë”.

“Pozita e parë. Ku është problemi”, shkruan Munishi ne “Facebook”.

Postime të ngjajshme
Sport

Këta janë golashënuesit më të mirë pas tetë xhirove në Superligën e Kosovës

Sport

Këtë sezon Ballkani me Dritën po udhëheqin, por ja si dukej tabela e Superligës pas 8 javëve të sezonit të kaluar

Sport

Në mesjavë xhiroja e nëntë, super derbi në Therandë

Sport

Shkëlqeu me 2 gola dhe 1 asist, Berisha merr një notë të madhe për paraqitjen e sotme me Akhmatin