Sport

Ismet Munishi e fton te Gjilani talentin Ardit Tahiri

Klubet në Kosovë kanë filluar punën që të përgatitet skuadrat për sezonin e ri.

Trajneri i Gjilanit, Ismet Munishi, në emisionin “Ekipi A” ku ka folur edhe për sulmuesin e rrezikshëm të Besës së Pejës, Ardit Tahiri.

Munishi ka theksuar se skuadra e tij nuk do të heq dorë lehtë nga Tahiri.

 

“Nuk kishte qenë keq me ardh te Gjilani. Më mirë se të luaj te Chelsea. Sinqerisht më dhimbsen talentët në Kosovë se në mënyrën e zhvillimit kanë dështuar”.

“Unë nuk do të heqi dorë nga ai. Do bisedojë me klubin e Besës sepse kam marrëdhënie te mira me ta”, deklaroi Munishi.

 

Tahiri këtë sezon ka shkëlqyer me pejanët duke realizuar 9 gola.

Postime të ngjajshme
Sport

Ja çfarë kishte thënë Eriksen për Kosovën kur ishte në Prishtinë

Sport

Ish-mjeku i Eriksen, jep detajet tmerruese lidhur me futbollistin dhe tregon çfarë mund t’i ketë ndodhur

Sport

ZYRTARE: A&N përforcohet me ish-futbollistin e Lirisë

Sport

Mourinho i çmend tifozët e Romës, po e transferon yllin nga Real Madridi!