Sport

Ish-trajneri i Dritës karrierën po e zhvillon në Turqi

Trajneri kosovar, Laurant Ibrahimi, tash e disa muaj është duke e punuar te klubi turk Atakent Genclik.

Aty ai është i angazhuar në zhvillimin e gjeneratave të reja nga mosha 8 deri në 18 vjet, njofton Klan Kosova.

Ibrahimi gjithashtu ka qenë basketbollist dhe trajner te klubi Drita nga Gjilani.

Kurse eksperiencë ka pasur edhe tek Kombëtarja e Kosovës si ndihmës trajner i grup moshave U16 dhe U18.

Postime të ngjajshme
Sport

Zbulohet detaji tronditës për vdekjen e Maradonës

Sport

Trajneri i klubit shqiptar e ndjek ndeshjen e skuadrës së tij duke marrë oksigjen në spital

Sport

Llapi në pozitë të vështirë, ish-ndihmësi i Tahir Batatinës gati ta mbyllë vjeshtën si lider i Ligës së Parë

Sport

Klubi emblemë në futbollin e Kosovës me të cilin po bëhen eksperimente!