Sport

Ish-sulmuesi i Dritës, Nwabueze bëhet me ekip të ri

Ish-sulmuesi i Dritës, Kyrian Nwabueze është bërë me ekip të ri ditën e sotme.

“Këpuca e Artë” e sezonit të kaluar në Kategorinë Superiore me Laçin, ka nënshkruar ditën e sotme me skuadrën nga Malajzia, Kuala Lumpur.

Ka qenë vetë klubi, që nëpërmjet faqes zyrtare, ka prezantuar sulmuesin 28-vjeçar.

Kujtojmë se Nwabueze mbylli kontratën me Laçin pak javë më parë, ku gjatë këtij sezoni në shumicën e ndeshjeve ka qenë jashtë, për shkak të dëmtimit dhe pezullimeve.

 

 

Amerikani ka luajtur e Drita për një sezon, para se të kalonte në Shqipëri.

Sulmuesi ka qenë pjesë e Laçit për dy sezone, teksa më herët është aktivizuar edhe në kampionatin e Maqedonisë së Veriut.

Postime të ngjajshme
Sport

Ja çfarë kishte thënë Eriksen për Kosovën kur ishte në Prishtinë

Sport

Ish-mjeku i Eriksen, jep detajet tmerruese lidhur me futbollistin dhe tregon çfarë mund t’i ketë ndodhur

Sport

ZYRTARE: A&N përforcohet me ish-futbollistin e Lirisë

Sport

Mourinho i çmend tifozët e Romës, po e transferon yllin nga Real Madridi!