Sport

Ish-portieri i Anglisë: Kosova do të jetë prova e vërtetë e anglezëve

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Të martën Kosova është mysafire e Anglisë në ndeshjen kualifikuese të Euro 2020 që zhvillohet në stadiumin “St Mary’s” të Southamptonit.

Dardanët kanë 15 ndeshje pa humbje dhe tashmë kanë përballë njërën nga kombëtarët më të forta në Botë.Por anglezët po e shohin shumë të vështirë përballjen me Kosovën.

Ish-portieri i “Tre Luanëve”, Robert Green” ka thënë se tashmë Anglia ka përballë kundërshtarin më të vështirë të grupit.

‘Anglia do të përballet me provën më të ashpër të grupit … Kosova është në një pistë të pamposhtur’, ka thënë Green për BBC.39 vjeçari ka qenë pjesë e kombëtares angleze nga viti 2005-2012 ku ka zhvilluar 12 ndeshje.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv