Lajme

Ish-njeriu i afërt i Rugovës do të jetë kandidat i LDK’së për deputet

Adnan Merovci, ish-bashkëpunëtori më i afërt i ish-presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova, pritet të jetë kandidat për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

Lajmin për kandidimin e tij për deputet e ka bërë përfaqësuesi i LDK-së nga dega e parë në Prishtinë, Dasmor Durmishi.

“LDK Dega e Parë Me Dy kandidat për Deputet nga dega jonë Feim Salihu Adnan Merovci”, ka shkruar Durmishi në profilin e tij në Facebook.

Merovci ka ushtruar funksione të larta publike në Kosovë, duke qenë kryetar i KQZ-së dhe Kryeshef i PTK-së. Ai po ashtu ka publikuar edhe një libër kushtuar kujtimeve të tij me Presidentin Rugova.

Postime të ngjajshme
Lajme

Zgjohen nga koma Fidan Gashi dhe Enver Xhikoli, të cilët gjenden në Austri

Lajme

Lista e plotë e 440 kandidatëve për deputetë nga katër partitë e mëdha

Lajme

“Përçarje”: AKR kërcënon se do të largohet nga lista e LDK’së

Lajme

Ky është parashikimi i motit për ditën e diel