Sport

Ish-mesfushori i Dritës transferohet në Ligën e Parë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Mesfushori nga Kaçaniku, Florim Berisha është bërë me skuadër të re.

Ish-mesfushori i disa skuadrave të njohura në vendin tonë ka gjetur angazhim pas përfundimit të afatit kalimtar veror.

Kaçanikasi që ka luajtur me Lepencin, Dritën e Ferizajn ka nënshkruar kontratë me skuadrën nga Liga e Parë, KF Arbëria.

“Florim Berisha – pjesë e klubit Arbëria. Një lojtar me përvojë të madhe dhe me një karrierë të bujshme si Berisha ju bashkangjitet klubit nga Dobraja. Prezantimin e tij e bëri donatori i klubit Jahir Krasniqi i cili i dëshiroi mirëseardhje lojtarit në fjalë duke i dëshiruar shëndet dhe suksese me klubin Arbëria”, thuhet në njoftimin e KF Arbërisë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv