Sport

Ish-kapiteni i Kosovës vjen me një mesazh motivues para ndeshjes ndaj Maqedonisë së Veriut

Enis Alushi barti shiritin e kapitenit në disa ndeshje për Përfaqësuesen e Kosovës në futboll, teksa është rikthyer të flas si një ish i “Dardanëve” para sfidës vendimtare ndaj Maqedonisë së Veriut, shkruan Gazetasheshi.com.

Ish-kapiteni i Kosovës beson se Kosova është shumë e bashkuar para ndeshjes me Maqedoninë e Veriut.

“Ndeshje emocionuese, por kam besim që mund të arrijmë rezultat pozitiv, por duhet t’i kontrollojmë emocionet dhe të kompenzojmë mungesat e rëndesishmë”, tha ish kapiteni i Kosovës, Enis Alushi për ‘Koha Shtesë’.


“Jam në kontakt me disa lojtarë, situata është e vështirë për shkak të Covid, kemi mungesa dramatike të lojtarëve kyç, por lojtarët tjerë mund ta kompenzojnë këto mungesa dhe ta mbajnë ekipen të bashkuar”, përfundoi ai.

Postime të ngjajshme
Sport

Ndeshja mes Feronikelit dhe Llapit u përcoll nga personi i rëndësishëm i UEFA-së, ja arsyeja pse ai është në Kosovë

Sport

Ramadani flet për përballjen me Ballkanin, ka disa fjalë edhe për gjyqtarin Dardan Çaka

Sport

Shënoi supergol në ndeshjen e sotme, flet Yll Hoxha

Sport

Feronikeli më në fund fitoi, tani kjo është skuadra më e dobët e 5 javëve të fundit në Superligë