Lajme

Ish-kandidati i VV’së për vrasjen e 18 vjeçares në Ferizaj: Gjithkund ka vrasje o majmuna

Pak ditë më parë Kosova është shokuar nga ngjarja e ndodhur në Ferizaj. 18-vjeçarja, Marigona Osmani, u torturua deri në vdekje nga dy të dyshuarit, Dardan Krivaça dhe Arbër Sejdiu.

E lidhur me këtë̈ rast, Shartari ka thënë se po e bëjnë të madhe vrasjen e një gruaje se historinë e kombit shqiptar, duke shtuar se gjithkund ka vrasje dhe askush nuk mund të mbrojë nga një vrasje vetëm duhet me i rrit dënimet deri me varje në sheshe.

“Ma tmadhe pe bejn vrasjen e nje gruaje se historune e kombit shqiptar. Gjithkund ka vrasje o majmuna. Askush smund te mbronje nga nje vrasje, vetem duhet me i rrite dënimet deri me varrje ne sheshe”, ka shkruar ai. /gazetametro.net/

Postime të ngjajshme
Lajme

Bie bora e parë në Kosovë

Lajme

Shaqir Totaj i PDK-së tregon pse i hyri garës për kryetar të Prizrenit

Lajme

Shpend Ahmeti dërgon një mesazh gjatë transmetimit direkt për Bedri Hamzën

Lajme

Vitia e Zemaj përplasen për menaxhimin e pandemisë