Sport

Ish-futbollisti shqiptar ndërron jetë nga Covid-19

Covid-19 i ka marrë jetën ditën e sotme, ish-futbollistit të shquar të Turbinës, Ndriçim Beshiri, zemra e të cilit pushoi të rrahuri në moshën 61-vjeçare.

Lajmi i trishtë është bërë publik nga vetë klubi që militon në Kategorinë e Parë, teksa mësohet se do të mbahet një minutë heshtje në nder të Beshirit, në sfidën e ditës së nesërme mes Turbinës dhe Flamurtarit.

POSTIMI I KLUBIT:

Njoftim!

Me hidherim te thelle njoftojme, se sot eshte ndare nga jeta ne moshen 61 vjeçare, nga Covid-19, nje nga ish futbollistet me te shquar te Turbines ndervite Ndriçim Beshiri. Çimi siç njhiheshe ndryshe ose Gurashi nga miqt e shoket e tij, ka luajtur me Turbinen qe me moshat e deri tek ekipi i pare ne vitet 1977-1990. Me pas ka sherbyer per disa kohe si zv trajner i ekipit te Turbines, detyre qe e kreu me se miri. Klubi i Turbines i shpreh ngushellimet me te sinqerta, femijeve te tij dhe njerezve me te dashur te familjes Beshiri. Te qoft dheu i lehte Gurash.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita i dërgon urime Malishevës dhe Ulpianës

Sport

Kjo do të jetë përballja e zjarrtë e “Play-off”-it për inkuadrim në Superligë

Sport

Këto dy skuadra bien nga Liga e Parë

Sport

Liga e Parë: Këto dy skuadra përmbyllin sezonin fantastik me inkuadrim në Superligë, ndërsa këto janë dy skuadrat që bien