Sport

Ish futbollisti i njohur kosovar ka një kërkesë për partitë politike

Ish futbollisti i njohur Avni Shala me anë të një postimi në rrjetet sociale ju ka bërë thirrje të gjitha partive politike që mos ti harrojnë edhe sportistët të cilët kanë dhënë kontributin e tyre për mbijetesen e sportit kosovar, shkruan BlicMedia.

Për më shumë ky është postimi nga Avni Shala.

A do ta kenë në këtë legjislaturë partitë politike edhe sakrificen e sportistëve te viteve të mbijetesës së sportit?!
Pas Ushtrisë, Arsimit mendoj që edhe sportistat kan qenë krahu kryesor që e ka ruajt shtetin e Republikës së Kosovës.
Andaj, mos i harroni edhe sportistat dhe te gjith ata qe ishin pjesë e mbijetesës së Sportit!

Postime të ngjajshme
Sport

Rezultatet e dy ndeshjeve të stinorit vjeshtor mes Prishtinës dhe Llapit

Sport

FC Prishtina – Llapi: Forma e skuadrave në pesë ndeshjet e fundit dhe përballjet direkte

Sport

Shtatë takime në Ligën e Parë: “Nxehtë” në Klinë, spikat derbi në Prizren

Sport

Rrëfimi prekës i futbollistit të Prishtinës, Muça mposhti kancerin dhe iu kthye fushës