Sport

Ish-futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë pritet ta vazhdojë karrierën te Prishtina

Mbrojtësi me shumë përvojë, Kristi Vagjeli, pritet që ta vazhdojë karrierën në Kosovë te klubi më i madh në vend, FC Prishtina.

Ish-futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë ka arritur marrëveshje me klubin nga kryeqyteti i Kosovës ndërkohë që në ditët në vijim do të prezantohet te skuadra “bardhekaltër”.

Lajmi konfirmohet nga burime të mirë informuara të “Zeri.info” pranë FC Prishtinës.

Vangjeli është përforcimi i tretë i Prishtinës pas Mendurim Hotit nga Feronikeli, Xhevdet Shabanit nga Drita dhe Bleart Tolajt nga Hajduku i Splitit.

Vangjeli në edicionin e fundit me shumë sukses u paraqitur me Tiranën në elitën e futbollit shqiptar derisa javë më parë u largua nga ky klub.

35-vjeçari e ka një karrierë shumë të pasur si futbollist.

Aris, Chornomorets, Skënderbeu Korçë, Astra Giurgiu, Adelaide Olympic dhe Tirana janë klubet në të cilët është paraqitur futbollisti me prejardhje nga Korça.

Vangjeli në karrierën e tij është paraqitur 35 herë për Kombëtaren e Shqipërisë.

Postime të ngjajshme
Sport

Shaqiri pritet të kthehet në Serie A, dy skuadra të mëdha e duan futbollistin shqiptar

Sport

Përzgjedhësi i Shqipërisë U19 zbulon listën me futbollistët e ftuar për miqësoren kundër Italisë

Sport

Talenti i skuadrës gjermane i thotë “Po” Kosovës

Sport

Superkompjuteri parashikon renditjen finale në Premierligë