Sport

Ish-futbollisti i Dritës triumfon në Kupën e Lituanisë, thotë se është koha për një aventurë të re

Edenilson Bergonsi ka mbyllur vitin me një tjetër trofe në palmaret e tij. Ish-futbollisti i Dritës ka triumfuar në Kupën e Lituanisë me skuadrën FK Panevezys, shkruan Gazetasheshi.com.

Pas këtij suksesi, 33 vjeçari nga Carlos Barbosa pritet që të kërkojë një sfidë të re. Të paktën kështu ka deklaruar ai në profilin e tij, teksa ka publikuar sukseset e tij në tri vitet e fundit.

“Në tri vitet e fundit, tre trofe. 2018 – Superkupa e Kosovës me Dritën, 2019 – Kampion i Interior Camp. Miniero në Brazil dhe tashmë ne 2020 – Kupën e Lituanisë. Tashmë në kërkim të sfidave të reja dhe trofeve!”, ka shkruar Bergonis.

 

Ai ishte pjesë e futbollit kosovar, teksa luajti në dy etapa të ndryshme për skuadrën e Dritës.

Ai u largua nga Drita në janarin e vitit 2019, teksa u rikthye në vendlindje te skuadra Boa Esporte, për të patur disa aventura të tjera më pas.

Postime të ngjajshme
Sport

Bekim Balaj ndëshkohet me karton të kuq vetëm pesë minuta pasi u inkuadrua në derbin austriak

Sport

Limani me një premtim të madh për tifozët e Dritës para ndeshjes me Prishtinën

Sport

Këto janë ndeshjet miqësore që do t’i zhvillojë Prishtina në Turqi

Sport

Këta janë kundërshtarët që Drita do të përballet në ndeshjet miqësore në Turqi