Sport

Ish-futbollisti i Dritës pranë nënshkrimit me klubin turk

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kyrian Nwabueze ishte lojtari më i spikatur në pjesën e parë të kampionatit në Kategorinë Superiore teksa me golat e tij në skuadrën e Laçit u kthye në një protagonist të padiskutueshëm.

Futbollisti i lindur në Nigeri por i pajisur me pasaportë amerikane ka gjetur rrugën e rrjetës në 12 raste duke kryesuar listën e golashënuesve.

Në këtë formë, Nwabueze ka tërhequr vëmendjen e disa klubeve jashtë Shqipërisë. Së fundmi, sipas informacioneve që vijnë nga Turqia ekipi i Kayserispor duket konkret në interesimin për 27-vjeçarin, ndërsa bisedimet kanë nisur prej tre ditësh bën të ditur mediumi shqiptar “Vip Sport.

Skuadra e Superligës turke është aktualisht në vend të fundit dhe sulmuesi i Laçit shihet si i duhuri për të rritur kualitetin. Kështu, nëse Kayserispor kënaq interesin e Nwabueze dhe Laçit, Superiorja do të humbiste një nga lojtarët më të mirë.

Kujtojmë që Nwabueze edicionin e kaluar ishte pjesë e skuadrës së Dritës nga Gjilani.

 

 

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv