Sport

Ish-futbollisti anglez: Ajo që ka bërë Xherdan Shaqiri është fantastike

Ish-futbollisti i mirënjohur anglez, Emile Heskey ka folur me lavde për Xherdan Shaqirin.

Pas një periudhe me lëndime dhe minutash të ultë, futbollisti nga Kosova ka nisur të luajë më shpesh për Liverpoolin javëve të fundit, shkruan “Zeri.info”.

Heksey ka qenë i mahnitur nga shaqiri, derisa ka folur për ndikimin e tij.

“Kemi folur për të mv parë, kam thënë se ai ka më shumë ndikim nga stoli, por në këto ndeshje ka qenë fantastik”, ka thënë Heskey.

“Kjo është ajo që duhet nga futbollistë të tillë. Nëse keni mundësinë të luani, atëherë e bëni diferencën. Kjo është ajo që Shaqiri ka bërë”, tregoi ai.

“Të kesh lojtarë të tillë është fantastike”, shtoi Heskey.

Postime të ngjajshme
Sport

Krasniqi flet për golat e tij me Prishtinën: Shpresoj të vazhdojë në këtë mënyrë

Sport

Barcelona vazhdon shkëlqimin, fitore komode në udhëtim te Osasuna

Sport

Juventusi fiton ndaj Lazios

Sport

Selmani reagon pas rastit të dyshimtë në ndeshje ndaj Prishtinës