LajmeSport

Ish-ambasadori britanik shkon me flamur të Kosovës në një stadium në Britani

Ish-ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka marrë me vete flamurin e Kosovës në njërin nga stadiumet e Britanisë së Madhe.

Një gjë e tillë është bërë e ditur nga vetë O’Connell, nëpërmjet një postimi në llogarinë zyrtare të tij në ‘Twitter’.

“Flamuri i parë i Kosovës në Twickenham? Ma argumento të kundërtën”, ka shkruar ai.

Ish-diplomati britanik ka shkuar ta shohë përballjen në regbi ndërmjet Anglisë dhe Tongës.

Related posts
Lajme

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka komentuar deklaratën ironizuese të Shpend Ahmetit, në lidhje me borën

Lajme

Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

Lajme

Kjo është bomba 907 kg që u gjet sonte në Merdare

Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *