Lajme

Isa Mustafa ka një porosi për Vjosa Osmanin para zgjedhjeve

Mustafa: Vjosës i uroj suksese në zgjedhje, LDK s’hyn në koalicion me asnjë nga partitë e mëdha

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa është pyetur sot gjatë një konference për media, nëse partinë e tij do ta dëmtojë në rezultate, largimi i Vjosa Osmanit.

“Sa i përket koalicioneve, nuk do të bëjmë koalicione me asnjë subjekt politik.

Përveç asaj se si LDK mbesim të hapur që në listën tonë mund të hyjnë përfaqësues të ndonjë subjekti të vogël politik”, ka thënë Mustafa.

“Dëshiroj t’i uroj suksese zonjës Osmani meqë hyn në një garë vet dhe rezultatet në fund do të tregojnë se për kë janë qytetarët e Republikës së Kosovës”, ka shtuar ai.

Postime të ngjajshme
Lajme

E dhimbshme: Babë e bir nga Lipjani vdesin nga koronavirusi

Lajme

Drenicaku që thotë se e votoi 4 herë ilegalish PDK’në, tash i premton vota Vetëvendosjes

Lajme

Mobilizohet KEDS-i, paralajmërohet përkeqësim i motit

Lajme

Nga sot të burgosurit mund të shkojnë për vizitë tek familjet e tyre