Lajme

Irani kërcënon se do ta sulmojë Dubain, Haifan dhe territorin amerikan nëse SHBA i përgjigjet sulmit

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Trupat e Gardës Revolucionare Islamike thanë në kanalin e tyre Telegram se në rast se toka iraniane bombardohet, atëherë ata do të sulmojnë qytetet e Dubait në Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Haifan në Izrael, në valën e tretë të operacioneve.

Irani gjithashtu ka kërcënuar se do të sulmojë brenda territorit të SHBA-së nëse i përgjigjen sulmeve të raketave

“Këtë herë do t’ju përgjigjemi në Amerikë”, thanë ata.

Ndërkaq Shtëpia e Bardhë ka rritur sigurinë përreth saj, njofton Klan Kosova, shkruan CCN.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat