Sport

Intervistë ekskluzive me yllin e skuadrës së Arbërisë

Padyshim se sulmuesi i skuadrës së Arbërisë, Almir Kryeziu është futbollisti me formën më të mirë në Superligën e Kosovës.

Paraqitjet e tija fantastike kanë bërë që të ftohet në Kombëtaren e Kosovës U21, ku bëri një super paraqitje ndaj Shqipërisë dhe Turqisë.

Për formën e tij, paraqitjen në Kombëtare dhe synimet e tija personale dhe me klubin e Arbërisë, Kryeziu ka folur ekskluzivisht për BlicMedia.

BlicMedia: Cila është formula për formen tuaj fantastike?

Kryeziu: Formula për suksesin tim është puna ime e madhe.

BlicMedia: Si po ndihesh pasi je në qendër të vëmendjes në futbollin kosovar?

Kryeziu: Po ndihem shumë mirë dhe një ndjenjë e papëshkrushme.

BlicMedia: A është ëndèrr e realizuar bartja e fanellës së Kombëtares së Kosovës?

Kryeziu: Po gjdo lojtar ka ëndërr të luaj për shtetin e tij, po ashtu edhe për mua ka qenë një ëndërr e realizune.

BlicMedia: Cili është synimi i juaj në të ardhmen?

Kryeziu: Synimi im në të ardhmen të vazhdojj me këtë form të punoj edhe më shumë, pse jo të luaj me ndonjë ekip evropian.

BlicMedia: Synimi i juaj me skuadrën e Arbërisë?

Kryeziu: Synimi me Arbërin është të jemi sa më lart në tabel.

BlicMedia: Porosia e juaj për tifozët?

Kryeziu: Porosi për tifozët është se gjithmon do jap maksimimun të ndihmoj skuadrën.

Postime të ngjajshme
Sport

Notat e lojtarëve: Liverpool – Burnley, Xherdan Shaqiri ndër më të mirët për “Reds”

Sport

Muriqi realizon gol të bukur me kokë në minutën e fundit

LajmeSport

Babai i Rashicës del hapur në përkrahje të PDK-së

Sport

Liverpooli vazhdon me formë të luhatshme në vitin 2021, mposhtet në “Anfield”