Sport

Interi në probleme të mëdha, hedh në shitje gjithë lojtarët

Kampioni aktual i Italisë, Inter, është duke pasur vështirësi të shumta financiare.

Së fundmi, një burim nga Italia ka bërë të ditur se drejtuesit e “Nerazzurri” kanë vënë në shitje gjithë skuadrën e tyre.

Po, po e lexuat ashtu. Raportohet se Inter ka hedhur në shitje të gjithë lojtarët e tyre dhe do pranojë oferta që vijnë në klub, shkruan Gazetasheshi.com

Romelu Lukaku veçse do të largohet nga “Zikaltërit” pasi Chelsea ka ofruar 115 milionë euro për të.

E gjitha kjo lidhet me idenë që kanë dhënë në pah top klubet evropiane, e cila ka të bëjë me krijimin e një Superligë.

Në Evropë, shumë skuadra kanë probleme të ndryshme me financat, një ndër rastet e fundit është ai i Lionel Messit me Barcelonën.

Ky i fundit nuk mundi të regjistrohej në ekipin e tij, për shkak të problemeve financare që Blaugranët kanë.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar