Sport

Intensitet i lartë i stërvitjeve në prag të derbit

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Dita e shtunë do të jetë dita e derbit të IPKO Superligës së Kosovës, ku në Stadiumin “Rexhep Rexhepi” të Drenasit, ballafaqohen Feronikeli dhe Prishtina.

Klubi i Feronikelit po ndjek intensitet të lartë të stërvitjeve, në mënyrë që të jetë sa më i përgatitur për derbin e fundjavës.

Takimi ku do të luftohet për tri pikë deri në minutat e fundit, do të fillojë prej orës 16:00.

Shpresojmë që edhe të shtunën, ashtu si çdo herë tjetër të kemi përkrahje masive nga tifozët, pasi që ndeshjet e veçanta, kërkojnë gjithmonë atmosferë të veçantë.

Prishtina e ka zhvilluar vetëm një takim këtë stinor të ri të IPKO Superligës, kurse Feronikeli tashmë ka zhvilluar dy xhiro dhe kjo ndaj Prishtinës do të jetë e treta. Njoftim nga klubi i Feronikelit. /BlicMedia.net

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv