Sport

Infektime në skuadër, anulohet ndeshja Zvicër-Ukrainë

Sfida mes Zvicrës dhe Ukrainës, e vlefshme për grupin 4 të Ligës A nuk do të luhet mbrëmjen e sotme për shkak të koronavirusit.

Tre futbollistë ukrainas kanë rezultuar pozitivë në testet e fundit dhe autoritetet zvicerane kanë urdhëruar anulimin e ndeshjes.

Të tre futbollistët e infektuar u futën në izolim në hotelin në Lozanë, ndërsa pavarësisht përpjekjeve të federative respektive dhe UEFA-s, autoritetet e qytetit zviceran bllokuan zhvillimin e ndeshjes.

Tre futbollistët e prekur në kampin ukrainas janë Eduard Sobol, Yevhenii Makarenko dhe Dmytro Riznyk, ndërsa ende nuk dihet se kur mund të luhet përballja e fundit në grup mes Zvicrës dhe Ukrainës.

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-futbollisti i Dritës triumfon në Kupën e Lituanisë, thotë se është koha për një aventurë të re

Sport

Trajneri shqiptar harron Koronavirusin, rikthehet në stërvitje me skuadrën e tij

Sport

Rrëfimi special i shqiptarit: Si u futa në suitën e Maradonës, vinte në Tiranë për 100 mijë euro

Sport

Batatina mbështet delegimin e gjyqtarëve të rinj në Superligë