Lajme

IKSHPK, raste aktive kanë mbetur 1.359

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë ka rënë në 1.359. Kjo pasi në muajin e fundit rastet e reja kanë shënuar rënie, ndërsa numri i të shëruarve ka shënuar rritje.

Deri më tani numri total i rasteve pozitive është 15.663, ndërsa janë shënuar 627 viktima.

13.677 pacientë janë shëruar, ndërsa aktive kanë mbetur 1.359.

“Numri total i rasteve pozitive është 15.663 raste nga 68.463 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 627 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 123 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 13.677 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.359”, thuhet në njoftimin e fundit të IKSHPK-së.

Postime të ngjajshme
Lajme

“Isha i fshatit, katunar i Marevcit”, Pacolli rrëfehet edhe për dashurinë e tij të parë

Lajme

Pacolli flet për milionin e parë dhe tregon sa para mban zakonisht në xhep

Lajme

Si rrallëherë tek politikanët tanë, Pacolli ka kryer gjimnazin me 16 vjet, ka qenë nxënës i jashtëzakonshëm

Lajme

Shefqet Krasniqi: Baba Trump është “boss” i botës, ua tha në sy liderëve tanë së Kosova është vend mysliman