Lajme

IKSHPK, numri i rasteve aktive është 10.990 në Kosovë

Rreth 119 mijë persona të dyshimtë me virusin SARS-COV-2 janë testuar në të gjithë vendin nga fillimi i pandemisë e deri 14 nëntor. Prej tyre, janë konfirmuar 29,117 raste pozitive.

Deri më tani, betejën e tyre me sëmundjen COVID-19 e kanë humbur 822 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është gjithsej 17.305 raste.

Në të gjithë vendin, numri i rasteve aktive është 10.990.

Institucionet vijojnë të këshillojnë të gjithë qytetarët që të kenë kujdes.

“Mbuloni gojën dhe hundën me maskë! Mbani higjienën! Respektoni distancën!”, janë këshillat që vijnë prej tyre.

Postime të ngjajshme
Lajme

LDK s’bën zë, Rudari ka pak fjalë, por jo shumë shpresëdhënëse

Lajme

Exit Poll: Ja kush fitoi në Podujevë!

Lajme

E rëndë/ I riu kosovar me vajzën 6 muajshe, vdesin në një aksident në Gjermani

Lajme

Bekim Jashari e falënderon Vjosa Osmanin për titullin që i ndau mixhës Rifat