Lajme

IKSHPK njofton për numrin e përgjithshëm e të shëruarve

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 107.410 raste nga 611.357 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.243 raste të vdekjes.

IKSHPK njofton se numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 102.966 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.201.

Ndryshe, në vend po vazhdon procesi i vaksinimit antiCOVID-19.

Deri tani të vaksinuar në Kosovë janë 64, 776 persona, ndërsa vetëm brenda 24 orëve janë vaksinuar 1,120.

Postime të ngjajshme
Lajme

Jo vetëm në Mal të Zi, këto janë shtetet ku Kosova llogarit se ka prona

Lajme

Agim Veliu dorëzon ankesë ndaj vendimit të Lumir Abdixhikut

Lajme

Mërgimtari: Sa herë vij këtu më duket se kam ardhur në Xhungël

Lajme

Rastet e reja me koronavirus janë nga këto komuna