Lajme

IKSHPK me apel për qytetarët

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka apeluar qytetarët që të mbajnë maskat si në ambiente të hapura, ashtu edhe në të mbyllura. E gjithë kjo ka pasuar pas numrit të lartë të vdekjeve të lidhura me koronavirusin.IKSHPK, përmes një postimi në ‘Facebook’, ka kërkuar kujdes të shtuar nga qytetarët e Kosovës, duke ruajtur grupmoshat e rrezikuara nga virusi.

“Qyetarë të dashur! Mbani maska, mbroni të afërmit tuaj! Maskat janë të obliguara kudo! Mbani distancën! Virusi është gjithandej! Mos lejoni të rrezikoni kaq shumë jetë! Ruani personat me sëmundje kronike dhe të moshuarit! Ruani veten dhe të afërmit tuaj! Na ruani neve punëtorëve shëndetësorë që të ju ruajmë shëndetin tuaj!”, thuhet në apelin e IKSHPK-së./GazetaBlic

Postime të ngjajshme
Lajme

Kjo është pasuria e kryetarit të ri të Podujevës, mbi 40.000 euro kursime

Lajme

Zemaj flet për masat që pritet të merren gjatë festave të fundvitit

Lajme

Ministri Zemaj tregon kur do të hiqet ora policore nëpër komunat e Kosovës

Lajme

Deputeti Aliu i bën thirrje publike PDK-së për rrëzim të qeverisë