Lajme

IKSHPK, janë shëruar 137 pacientë nga Covid-19

Që nga 13 marsi kur edhe u shënuan dy rastet e para me COVID-19 në Kosovë, kanë humbur jetën 777 persona. Numri i të prekurve me koronavirus ka arritur në 26 mijë e 121 persona, ndërsa 16 mijë e 499 prej tyre janë shëruar.

Kurse numri i rasteve aktive është 8 mijë e 845.

Deri më tani si të të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 janë testuar 111 mijë e 560 persona.

“Numri total i rasteve pozitive është 26.121 raste nga 111.560 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 777 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 137 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 16.499 raste, kurse numri i rasteve aktive është 8.845”, thuhet në raportin e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike (IKSHPK). 

Postime të ngjajshme
Lajme

Familja nga Kukësi që u zhvendos në Kosovë ka një hall të madh

Lajme

Podujevë: Hajnat i hyjnë në katin e tretë dhe i vjedhin 2000 euro, ari, pasaporta e 4 kartela bankare

Lajme

Deputetja e LDK-së për Albin Kurtin: Ai është diktator

Lajme

Çfarë i ndodh trupit pas një gripi normal, mund të fitoni antitrupa kundër Covid-19?