Sport

Igli Tare flet për Vedat Muriqin

Vedat Muriqi u prezantua gjatë ditës së sotme si lojtar i Lazios.

Bomberi dardan foli përpara popullit bardhekaltër në konferencë, aty ku nuk mungoi komenti i Igli Tares.

Drejtori sportiv i Lazios nuk e fshehu lumturinë e mbylljes me sukses të operacionit të blerjes së patriotit të tij, teksa ka bindjen se Muriqi do e ndihmojë shumë ekipin e Inzaghit.

“Nuk e fsheh që ndjej kënaqësi mbi faktin që ndodhem këtu duke prezantuar Muriqin. Negociatat për blerjen e Vedatit ishin të lodhshme dhe të gjata, por jemi të lumtur që e sollëm te Lazio.

“I shtohet një reparti shumë të fortë, kemi edhe Immobilen, Correan dhe Caicedon. Muriqi e kompleton sulmin tonë. Do të luajmë në tre turne sfilitës këtë sezon, do të jetë shumë i rëndësishëm“, deklaron Igli Tare. 

Postime të ngjajshme
Sport

Liga e Evropës – super Milan, tri pikë edhe ndaj Sparta Prague për lidershipin e grupit

Sport

Mirlind Daku kishte menduar ta linte futbollin, a do ta blejë Ballkani atë?

Sport

Prizreni është ekipi më i ri nga qyteti antik i Kosovës që regjistron rezultate fantastike qysh në vitin e parë të themelimit

Sport

Salihu: Dikujt po i pengojnë sukseset e Përfaqësueses, që 30 vite disa persona qeshin me të gjithë kryetarët e FFK-së