Sport

IFFHS publikon listën me trajnerët më të mirë nga vitit 2001 deri 2020

IFFHS ka përdorur një metodë e cila përfshinë vlerësimin e secilit trajner për çdo vit midis 2001 dhe 2020, ku pastaj kanë përmbledhur ato pikë për të marrë rezultatet.

Kjo listë kryesohet nga menaxheri aktual i Spurs, Jose Mourinho.

Arsene Wenger është i pesti në listë me Pep Guardiola, Sir Alex Ferguson dhe Joachim Low të pozicionuar para tij.

Këtu është lista e plotë më poshtë:

Postime të ngjajshme
Sport

Zymberi shpërthen ndaj Klodian Duros

Sport

Gani Sejdiut po i dhimbset gjendja në të cilën ndodhet Feronikeli

Sport

Rexha ndez derbin

Sport

Lushtaku pyetet se a do të rikthehej te Drenica, kjo është përgjigjja e tij