LajmeSport

Ideja interesante e Përparim Ramës për stadiumin “Fadil Vokrri”

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e LDK-së, Përparim Rama e ka dhënë një propozim tejet interesant për stadiumin “Fadil Vokrri”, raporton FrontOnline.

Stadiumi në fjalë, i cili u rinovua dhe ndërtua pas shumë vështirësive, Rama ka thënë se mund të zhvendoset diku tjetër.

Në vend të tij, ai synon ta krijojë një liqe.

“Stadiumi ‘Fadil Vokrri’ mund të zhvendoset diku tjetër dhe të bëhet më modern, më super-atraktiv”, ka thënë Përparim Rama, përcjell FrontOnline.

“Aty ku tani ndodhet stadiumi mund të krijohet një liqe”, tregoi ai.

“Opsion tjetër është që këtë stadium që kemi ta bëjmë të nivelit më të lartë”, shtoi Rama në Klan Kosova.

Postime të ngjajshme
Lajme

Ramiz Lladrovci sulmon fizikisht ish kandidatin për Deputet të PDK-së në Drenas!

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Lajme

Kush voton më shumë në Kosovë: Meshkujt apo femrat?