Sport

Ibrahimovic mungon ndaj Kosovës

Zlatan Ibrahimovic edhe pse është i përfshirë në listën e Suedisë, nuk do të jetë në gjendje të luaj ndaj Kosovës, shkruan Sheshi.info

Skandinavët dhe Dardanët do të luajnë me 9-të tetor në Solna, ndeshje kjo e vlefshme për kualifikimet e Botërorit te Katar “2022”. Por për Kosovën para kësaj ndeshje të vlefshme ka ardhur një lajm i mirë nga Federata e Futbollit te Suedisë, derisa kanë njoftuar se Ibrahimovic nuk do të jetë pjesë e tyre për ndeshjet e muajit tetor.

Sulmuesi suedez është i lënduar ende dhe nuk ka arritur të rikuperohet me kohë, shtatëlarti ka munguar edhe në ndeshjet e Rossonerëve në Serie A por edhe Ligën e Kampionëve.

“Fatkeqësisht, Zlatan nuk është aq përpara në rehabilitimin e tij sa të mund të jetë pjesë e grumbullimit të ardhshëm. E trishtueshme për ne dhe gjithashtu e trishtueshme për Zlatan sigurisht”, thotë trajneri i kombëtares suedeze, Janne Andersson.

Suedia në këtë muaj luan ndaj Kosovës dhe Greqisë.

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit