Sport

Ibrahimaj ka gjetur klub të ri, futbollistët kosovar po rriten dita ditës

Ylldren Ibrahimaj i cili për momentin luan për klubin Viking të Norvegjisë, është raportuar të ketë gjetur një klub të ri.

Ai në 29 paraqitje në ligën Norvegjeze ka arritur të shënojë 7 gola dhe të regjistroj 1 asistim në emrin e tij.

Tani së fundmi, është raportuar se Ibrahimaj ka rënë dakord për një kontratë 3.5 vjeçare me klubin rus Premier League Ural Yekaterinburg, transmeton lajmi.net.

Ai luan si një sulmues dhe ka tipare të mira goditjet jashtë zonës së rrezikshme. Kosovari nuk ka arritur që të zhvillojë ndonjë minutë për kombëtaren e Kosovës.

Postime të ngjajshme
Sport

Milani nuk ndalet, këto janë planet për merkaton dimërore

Sport

Edhe një tjetër futbollist i Kategorisë Superiore po vjen në Superligën e Kosovës

Sport

Zbulohet shuma marramendëse që McGregor do të fitojë nga UFC

Sport

Çfarë ndodhi me 12-vjeçarin që ishte bërë futbollisti më i ri profesionist në vitin 2009?