Sport

Ibrahim Dreshaj tregon klasin e tij, asiston në golin e dytë të Heerenveeen ndaj Feyenordit

Heerenveen ka triumfuar në derbin e xhiros së 19-të në Superligën e Holandës, derisa e ka mposhtur në shtëpi Feynoordin me rezultat të pastër 3-0, shkruan Gazetasheshi,com.

Në golin e dytë të skuadrës vendase ka asistuar mbrojtës i Kombëtares së Kosovës, Ibrahim Dreshaj.

Dreshaj, po tregon seriozitet të lartë çdo ditë e më shumë te skuadra holandeze.

Me këtë fitore skuadra e Hereenven pozicionohet në pozitën e nëntë me 25 pikë, ndërkohë Feynord mbetet prapa në luftën për titullin kampion, pasi që tashmë ndodhet nëntë pikë prapa liderit Ajax dhe një ndeshje më shumë të zhvilluar.

Postime të ngjajshme
Sport

“Toki” flet për fitoren e Prishtinës në Mitrovicë

Sport

“Qeqa” e komenton fitoren e Dritës ndaj Besës

Sport

“Bomba” e mbrëmjes: Xhevdet Shabani mund të largohet nga Drita?

Sport

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin