Sport

I jashtëzakonshmi Florian Marku triumfon ndaj Luisettos – mbron titullin kampion

Florian Marku ka arritur që të triumfoj ndaj francezit Jorick Luisettos, duke e mbrojtur titullin si kampion bote në kategorinë IBF.

Marku arriti që të fitojë secilin raund dhe gjyqtari i dha në fund fitoren shqiptarit.

Meçi u zhvillua në Wembley në “SSE Arena”.

Marku mbetet i pamposhtur tani në 11 meçe të tij, me 10 fitore dhe një barazim, gjersa për kundërshtarin kjo është humbja tretë në 12 meçe.

Related posts
Sport

Granit Begolli afër marrëveshjes me skuadrën e madhe kosovare

Sport

Këto janë 12 skuadrat që tanimë kanë siguruar kualifikimin nga grupet e Ligës së Kampionëve

Sport

PAMJET: “Shpërthen” stadiumi San Siro, shënohet goli i parë në ndeshjen Milan-Liverpool

Sport

Kroos me gol spektakolar zhbllokon shifrat në ndeshjen Real Madrid – Inter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *