Sport

Huqja e pabesueshme e Otto John që i kushtoi Prishtinës në fund

Prishtina pësoi humbjen e parë në ndeshjen e tretë këtë edicion, duke u mundur nga Trepca ’89 në Mitrovicë.

“Minatorët” shënuan fitore të madhe falë golit të Arbnor Mujës nga penalltia në minutën e 82, përcjellë Gazeta Olle.

Paraprakisht, Prishtina dominoi totalisht dhe krijoi shumë raste për gol.

Mundësia më e mirë iu paraqit sulmuesit Otto John në minutën e 38.

Pasi kaloi portierin vendës, John në mënyrë të pabesueshme goditi mbi portë.

Ky rast dhe disa raste tjera të Prishtinës, që i humbi kryesisht John, i kushtuan Prishtinës me humbje në fund

Postime të ngjajshme
Sport

Këtë sezon Ballkani me Dritën po udhëheqin, por ja si dukej tabela e Superligës pas 8 javëve të sezonit të kaluar

Sport

Në mesjavë xhiroja e nëntë, super derbi në Therandë

Sport

Shkëlqeu me 2 gola dhe 1 asist, Berisha merr një notë të madhe për paraqitjen e sotme me Akhmatin

Sport

Formacionet zyrtare: Arsenal - Leicester City