Lajme

Humbi babain nga zjarri, vajza e zjarrfikësit të ndjerë përloti botën

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Andreë O’Dëyer, 36 vjeç humbi jetën në 19 dhjetor ndërsa po luftonte me një zjarr të madh në Buxton, në jug të Sidneit.

Ndërsa lotët rridhnin në sytë e qindra njerëzve në kishë, trimëria dhe pafajësia e vogëlushes së zjarrfikësit solli një buzëqeshje në fytyrat e tyre.

Charlotte e vogël dhuroi përkrenaren e babait të saj të ndjerë dhe mori një medalje të shërbimit RFS të cilin zjarre fiksi e kishte marrë pas vdekjes.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat