Lajme

Humb jetën nga Covid-19, rreshteri i Policisë së Kosovës

Ka ndërruar jetë në orët e para të ditës së sotme, rreshteri i Policisë së Kosovës, Sokol Maxharraj.

Pas betejës disa ditëshe me Covidin, Maxharraj humbi betejën me jetën.I lindur në Gremnik të Klinës, Sokol Maxharraj ndër vite ishte kontribues i madh i arsimit, para se të vishte me përkushtim uniformën e Policisë së Kosovës që nga paslufta.

I ndjeri njihej për profesionalizmin e lartë në punë, si dhe për arsiminin e shumë gjeneratave në kohë të vështira kur pushtuesi serb luftonte në çdo formë këtë fenomen.

Postime të ngjajshme
Lajme

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë mban mbledhje

Lajme

Sot mbahet seanca plenare e Kuvendit të Kosovës

Lajme

Parashikimi i motit në Kosovë

Lajme

Këngëtarja shqiptare – Agim Veliut: Eh, l*shi nuk të bën burrë!