Lajme

Hoti tregon se kur mund të largohet pandemia

Kryeministri Avdullah Hoti dhe ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj kanë vizituar ShSKUK-në.

Ai fillimisht ka falënderuar të gjithë stafin shëndetësor për punë e palodhshme që nga muaji mars, pas shfaqjes së rasteve të para me Covid-19 në Kosovë.

 

Ai shtoi se për 3-4 muaj do të “zhduket” Covid19.

“Jemi para një situate të re, kur po presim që vaksina të shpërndahet, kemi bërë përpjekje që të jemi në mesin e vendeve të para që të marrin këtë vaksinë.

Ju jemi borxhlinjë pa përjashtim, jemi në fund të kësaj pandemie, të paktën edhe 3 a 4 muaj”, tha kreu i Qeverisë në detyrë”, tha ai.

Postime të ngjajshme
Lajme

Këto janë simptomat e llojit të ri të koronavirusit

Lajme

Geci poston një artikull gazete nga viti 1998: Albin Kurti thoshte se kush e mbështetë Amerikën dhe Rugovën është kundër Kosovës

Lajme

Behgjet Pacolli tregon sa para ka ndarë për të ndihmuar Thaçin, dhe të tjerët në Hagë

Lajme

Duda i përgjigjet Gecajt të LDK-së