Lajme

Hoti: Kryeministri i takon LDK’së, mandatarin e caktojmë të hënën

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

sh-shefi i deputetëve të LDK’së, Avdullah Hoti, ka treguar se për çfarë janë dakorduar në mbledhjen e sotme të Kryesisë së partisë.

Ai në një shkrim në profilin e tij zyrtar ka thënë se janë pajtuar që në asnjë mënyrë të mos futen në koalicion me PDK’në, ndërkohë në mbledhjen e radhës të Këshillit të Përgjithshëm do të diskutohet për koalicionin e mundshëm me partinë e Albin Kurtit.

Hoti gjithashtu ka konfirmuar se diskutimet për mandatarin e LDK’së për kryeministër do të mbyllen të hënën.

Megjithatë ai nuk ka dhënë asnjë detaj rreth mungesës së Lutfi Hazirit dhe Agim Veliut në mbledhjen e sotme.

Shkrimi i plotë:

Sot, ne mbledhjen e pare te Kryesisë se re te LDK-se u dakorduam se:

– nuk do te kemi koalicion me PDK-ne ne asnjë situate,

– ne mbledhjen e radhës te Këshillit te Përgjithshëm do te diskutohet për koalicionin e mundshëm me Vetëvendosjen,

– posti i kryeministrit i takon partisë me te madhe – LDK-se, dhe

– diskutimet për mandatarin e LDK-se do te mbyllen te hënën.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat