Lajme

Hoti e jep lajmin, ja kur do të nis vaksinimi në Kosovë dhe kush do e merr i pari

Kryeministri Avdullah Hoti, ka deklaruar se vaksinimi anti-Covid në Kosovë do fillon në muajin shkurt.

Hoti ka thënë se vaksinimi do fillon nga muaji shkurt dhe nuk është i detyrueshëm, ai thotë se do merr edhe vet vaksinën anti-Covid.

“Në shkurt fillon vaksinimi, sigurisht që nuk është i detyrueshëm, ne jemi të gatshëm të fillojmë me vaksinimin dhe të përfundojë diku ka marsi ose prilli për grupmoshat që janë më të ndjeshme, në mënyrë që t’i kthehet këtij vendi normaliteti”, tha Hoti.

“Sigurisht që po, nëse duhet të jap shembull për atë, ne kemi një prioritet”, tha Hoti.

Hoti tha se Qeveria e Kosovës ka ndarë të gjitha mjetet e nevojshme për sigurimin e vaksinës anti-Covid.

Postime të ngjajshme
Lajme

Parashikimi i motit për javën e ardhshme, temperaturat deri në 17 gradë

Lajme

Ende pa u bërë kryeministër, shqiptarët jashtë kufijve shprehin kërkesat ndaj Kurtit

Lajme

A do izolohemi? Komiteti Teknik i Ekspertëve mblidhet nesër për masat e reja

Lajme

Në disa qytete nesër s’do të ketë rrymë deri në 12 orë