Sport

Holanda – Kosova, formacionet zyrtare

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll në konkurrencën e femrave, sonte nga ora 18:30 do të ndeshen me Holandën në kuadër të kualifikimeve për kampionatin Evropian, shkruan “Zeri.info”.

Gjithçka është gati për këtë sfidë që zhvillohet në Holandë dhe tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Kosova që renditet e katërta në grup me 10 pikë donte do të ketë shumë vështirë pasi dihet se Holanda është superfuqi në futbollin femëror, derisa ajo tashmë edhe ka siguruar kualifikimin në Kampionatin Evropian me pikë maksimale ku nga nëntë ndeshje ka nëntë fitore.

Postime të ngjajshme
Sport

Bekim Balaj ndëshkohet me karton të kuq vetëm pesë minuta pasi u inkuadrua në derbin austriak

Sport

Limani me një premtim të madh për tifozët e Dritës para ndeshjes me Prishtinën

Sport

Këto janë ndeshjet miqësore që do t’i zhvillojë Prishtina në Turqi

Sport

Këta janë kundërshtarët që Drita do të përballet në ndeshjet miqësore në Turqi