Sport

Historike: Kosova mposht Gjeorgjinë me rezultat 13:0

Kombëtarja e Kosovës U17 në konkurrencën e fermave, ka shkëlqyer në ndeshjen e parë kualifikuese për Kampionatin Evropian 2022, kundër Gjeorgjisë, shkruan Demokracia.com.

Dardanet kanë triumfuar me rezultat të thelle 13:0 në sfidëne luajtur në Luksemburg.

Padyshim kjo fitore e lartë ka bërë që kundërshtarët e radhës në grup me Kosovën si Bjellorusia e Luksemburgu t’ia kenë frikën.

Kjo është ndeshja e parë e Kosovë në këtë nivel, andaj edhe është historike e cila vështirë se do të përsëritet ndonjëherë.

Postime të ngjajshme
Sport

Obërtinca jep dorëheqje, Fushë Kosova emëron trajnerin e ri

Sport

Nga Muriqi, Rrahmani, Hysaj dhe Gjimshiti, zbulohen pagat e futbollistëve shqiptarë në Serie A

Sport

Ndeshje tejet interesante zhvillohen në xhiron e 10-të të Ligës së Parë, këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve

Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës