Lajme

Hillary Clinton përkrah mocionin për shkarkim të Trump

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Ish- sekretarja e Shtetit amerikan, Hillary Clinton, ka thënë se e përkrah akuzën për fajësimin e Donald Trump, ndërsa demokratët veçse e kanë zyrtarizuar proceduar për shkarkimin e Trump duke e quajtur atë “ Një tornado njerëzore të pamatur dhe të korruptuar”.

Ish- sekretarja Clinton, ka thënë se është në favor të vendimit për shkarkimin, ndonëse sipas saj nuk ka qenë një vendim aspak i lehtë për të, por këtë situatë e sheh si një emergjencë.

“Ne jemi në një krizë”, tha Klinton, duke shtuar më vonë se shtëpia duhet të fillojë procedurat e fajësimit “jo për fat të mirë ose me gëzim”, por për të mbrojtur sigurinë kombëtare.

Klintoni përmendi telefonatën që Trump i bëri presion presidentit të Ukrainës për të hetuar djalin e kandidatit për president presidencial Joe Biden më herët këtë verë dhe se ai kërkoi mbajtjen e miliona ndihmave ushtarake për Ukrainën afërsisht një javë para thirrjes, në arsyetimin e saj për procedurat e fajësimit. Nuk ka asnjë dëshmi të keqbërjes nga Joe-n ose Hunter Biden.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat