Sport

Hidhet shorti për edicionin e ri në Superligë – ndeshje të zjarrta në xhiron e parë

Është bërë tërheqja e shortit për edicionin e ri të Superligës së Kosovës.

Tërheqja e shortit e cila është mbajtur nga ora 12:00 në ambientet e stadiumit “Fadil Vokrri”, ka sjell ndeshje interesante që në xhiron e parë.

Në javën e parë do të nisë me duelin e nënkampionit te Kosovës, Drita përball Feronikelit.

Ndërsa ndeshje interesante pritet të zhvillohet edhe ndërmjet Drenicës dhe Gjilanit.

Kurse, Ulpiana e cila është inkuadruar do të ketë punë me Llapin, Malisheva do të nis në shtëpi ndaj Prishtinës. Dukagjini i rikthyer në elitë do të marr rrugë për Suharekë, ku përballet me Ballkanin.

Java e I – Superliga e Kosovës:

Ballkani – Dukagjini

Drenica – Gjilani

Drita – Feronikeli

Malisheva – Prishtina

Llapi – Ulpiana

Postime të ngjajshme
Sport

Eksperti i jep shpresë Eriksenit: Mund të luajë me një kusht

Sport

Astrit Selmani, i pari që e realizon “hat-trick” në Conference Leauge

Sport

“Bombardon” përsëri Muriqi, realizon gol të bukur në miqësore me Lazion

Sport

EKSKLUZIVE: Agon Llugiqi bëhet me ekip të ri