Sport

Heronjtë e Kosovës me fanella në përkrahje të futbollistëve të lënduar

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Futbollistët e Kosovës kanë veshur fanellat në përkrahje të atyre që nuk ishin sot në lojën kundër Çekisë si pasojë e lëndimeve.

Një të tillë e ka pasur veshur pas lojës edhe Besar Halimi, shkruan lajmi.net.

Ai tha se sot Kosova ka treguar se ka ekip, teksa cilëson se si lojtarë ai qëndron më mirë në aspektin defansiv.

“Sot e kemi kallzu që jemi një ekip, dhe shpresojmë që mund të vazhdojmë tutje”, tha ai.

“Unë besoj që me këtë ekip që kemi, normal që e kemi ma shumë topin dhe ma mirë jam në aspektin defansiv”, shtoi ai.

Ai tha se loja ishte e ashpër, mirëpo se Kosova e meritoi të fitonte.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv