Sport

Herolind Shala i kërkon falje popullit të Kosovës pas humbjes nga Maqedonia

Kosova u mposhtë 2-1 nga Maqedonia e Veriut dhe kështu humbi mundësinë për të shkuar në finale të play-offit të Ligës së Kombeve

Herolind Shala pas ndeshjes ka qenë shumë i mërzitur, ashtu si pjesa tjetër e futbollistëve, shkruan Reporteri.net

Mesfushori i Kosovës i ka kërkuar falje popullit pasi nuk arritën që ta mposhtin Maqedoninë dhe të ëndërronin një kualifikim në Evropian.

“Në minutat e fundit të ndeshjes kishim shumë depërtime, por nuk kishim shumë lojtar brenda zonës dhe aty kemi çaluar dhe kemi pësuar dy gola shumë të lehtë,” ka thënë Shala.

“Kemi provuar me krijuar sa më shumë raste, por në fund nuk ia dolëm. Dua ti kërkoj falje popullit tonë sepse i kemi zhgënjyer, nuk e arritëm qëllimin,”.

Postime të ngjajshme
Sport

Këtë sezon Ballkani me Dritën po udhëheqin, por ja si dukej tabela e Superligës pas 8 javëve të sezonit të kaluar

Sport

Në mesjavë xhiroja e nëntë, super derbi në Therandë

Sport

Shkëlqeu me 2 gola dhe 1 asist, Berisha merr një notë të madhe për paraqitjen e sotme me Akhmatin

Sport

Formacionet zyrtare: Arsenal - Leicester City