LajmeZgjedhjet

Haziri tregon pse e quajti Kurtin “Mr Bean”

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Shefi i Shtabit Zgjedhor të LDK’së, Lutfi Haziri, ka treguar se si është i inspiruar që kandidatit për kryeministër nga Vetevendosja Albin Kurtit t’ia vë epitetin “Mr. Bean”.

Analisti Valon Syla i ka drejtuar një pytetje Haziri ‘live’ nga analiza zgjedhore e KlanKosovë, duke e pyetur rreth asaj që tha se lideri i VV’së i ngjanë firgurës së Mr. Bean.

“Mr. Beani po vazhdon të sillet njejtë – po ndërton kauza dhe po tërhiqet. Me karakterin e seriozitetit të tij po i përngjan British Jokes”. ka thënë Lufti Haziri.

Kujtojmë që duke folur para qytetarëve të Prshtinës, ka thënë se Albin Kurti është bërë si Mr.Bini, duke e përmendur edhe se si ai kërkoi që Vjosa të bëhet Kryeparlamentare e vet ai Kryeministër.

“Kurrë më ata me neve sun punojnë veç në TV kanë me na pa, edhe ata nëse ju jep naj pare. Edhe ky lideri tjetër që u ba si Mr.Bini ka hy në kravatë e u qethë nuk mundet dhe nuk ka të drejtë, nuk mundet për tri arsye që Vjosa duhet me u ba kryetare e kuvendit, na i kena thanë jo Vjosa ka me u ba kryeministre”, ka thënë ai

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat