Lajme

Haziri thumbon keq Kurtin: S’do të bëhet kryeministër, për ambicien e tij e ndau partinë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ndërsa ka folur për kandidaturat për kryeministër ka shprehur besimin e thellë se kandidatja e partisë së tij, Vjosa Osmani do të fitojë besimin më të madh tek qytetarët.

Ndërsa i pyetur për kandidaturën e kreut të VV-së, Albin Kurtit, i dyti i LDK-së, ka deklaruar se ky i fundit nuk do ta fitojë besueshmërinë qytetare për kryeministër.

“Albin Kurti me çdo kusht synon postin e kryeministrit. Nuk ka arritur me menaxhuar suksesin tre mujor të 2017 dhe për ambicien e tij ka përjashtuar 12 deputetë të partisë së vet”, ka deklaruar Haziri në T7, shkruan Reporteri.net.

Kurse Haziri ka thënë se as tre kandidatët e tjerë, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj e Fatmir Limaj nuk kanë gjasa të bën kryeministër. /Reporteri.net/.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat